Як обрати гідравлічний фільтр?

Фільтр гідравлічний

У роботі будь-якої системи гідравлічного типу спочатку використовується певна кількість домішок і забруднень, яка зростає в залежності від зносу компонентів системи при її експлуатації. З цієї причини виникає необхідність використовувати фільтр гідравлічний, який затримує механічні частинки бруду і забезпечує необхідну чистоту робочої рідини.

Гідравлічні фільтри – це спеціальні фільтруючі пристрої, які служать для очищення робочої рідини від пилу, мікроволокон, забруднень, металевої стружки, хімічних суспензій і пр. Фільтр гідравлічний широко застосовується в різних галузях промисловості, в будівельній сфері, фармацевтичної, хімічної, дорожньо-комунальній сферах та ін.

                   

 

Фільтр гідравліки складається з таких компонентів:

Стакан або корпус – фрагмент конструкції, який виготовляється з нержавіючої сталі, алюмінію, іноді з пластику. Такі елементи можна замінити в разі потреби. Вибір того чи іншого корпусу залежить від температури РЖ і умов експлуатації.


• Фільтруючий елемент – забезпечує безпосередню очистку робочої рідини. Він може бути як  одноразовим (зі скловолокна або паперу), так і багаторазовим (з нержавіючого волокна або металевої сітки). Після заповнення багаторазового фільтра, металеву сітку можна прочистити за допомогою вимочування в спеціальних розчинах або продуванням стисненим повітрям. Подібні фільтри мають термін служби близько 10 років.


• Індикатор заповнення – компонент, який сигналізує про ступінь забруднення пристрою. Індикатор може бути: візуальним (оснащений світлодіодами), електричним (посилає сигнал на керуючий блок) або візуально-електричним (подають сигнал на світлодіод і на блок керування).

• Пропускний клапан – відповідає за пропущення масла повз фільтруючого пристрою при настанні пікового тиску (зазвичай 2,5 Бар). Ця деталь монтується не на всіх гідравлічних фільтрах.

 

Що потрібно знати при виборі гідравлічного фільтра?

1. Тип системи, в якій буде встановлений фільтр.
2. Вид рідини, необхідної для очищення.
3. Верхній рубіж робочого тиску, при якому буде експлуатуватися пристрій.
4. Можлива температура РЖ, необхідна для циркуляції в системі.
5. Ступінь чистоти рідини, якої необхідно домогтися на виході.
6. Ділянка системи, на якому ви хочете встановити фільтр.
7. Розмір фільтра.

 

Дізнатися більше про фільтр гідравліки Ви зможете у розділі "Гідравдічний фільтр"